بخاری های نفتی مدارس با بخاری های هوشمند گازی جایگزین می شوند

به گزارش مجله معلمی، به گزارش خبرنگاران، مهرالله رخشانی مهر اضافه نمود: هم اکنون تنها در مدارسی که انشعاب برق و گاز وجود ندارد ناچار به استفاده از بخاری های نفتی هستیم که این تنها 2 درصد مدارس را تشکیل می دهد.

بخاری های نفتی مدارس با بخاری های هوشمند گازی جایگزین می شوند

وی گفت: استان های سیستان و بلوچستان، لرستان و آذربایجان غربی به استان های هدف ما در موضوع استاندارد سازی بخاری های غیر استاندارد هستند و بنا داریم بخاری های گازی و نفتی را به موتورخانه های پکیچ تبدیل کنیم.

رخشانی مهر اضافه نمود: گاز رسانی در استان سیستان و بلوچستان سرعت گرفته و در صورت رسیدن انشعابات گاز به مدرسه بخاری های نفتی این استان جمع آوری خواهد شد.

وی گفت: در استان تهران هیچ بخاری گازی و نفتی نداریم و در حال تعویض موتورخانه های فرسوده این مدارس با نو هستیم.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور از اختصاص 4 هزار و 600 میلیارد تومان برای مدرسه سازی در بودجه 1400 اطلاع داد و اضافه نمود: 260 میلیارد تومان برای خرید تبلت دانش آموزان از محل سازمان هدفمندی یارانه ها و 430 میلیارد تومان هم برای خرید تجهیزات هنرستان ها در نظر گرفته شده است.

رخشانی مهر ادامه داد: 5 هزار و 800 میلیارد تومان از محل محرومیت زدایی برای ساخت مدرسه اختصاص یافته است که 20 درصد یعنی چیزی حدود هزار و 200 میلیارد تومان آن تخصیص یافته و به استان ها ابلاغ شده است.

وی به ساخت مدرسه در استان تهران اشاره نمود و گفت: 300 میلیارد تومان از محل منابع ملی و 300 میلیارد تومان نیز از طرف خیرین و در مجموع 600 میلیارد تومان برای مدرسه سازی در استان تهران در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور اضافه نمود: 12 مجتمع آموزشی در استان تهران در حال ساخت است که مهر 1401 به آموزش و پرورش تحویل داده می گردد.

رخشانی مهر ادامه داد: این مجتمع های آموزشی از 8 تا 13 هزار متر مربع مساحت دارند و در هر مجتمع حدود هزار دانش آموز تحصیل خواهند کرد.

منبع: صداوسیما

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 آذر 1400 بروزرسانی: 20 آذر 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 180

به "بخاری های نفتی مدارس با بخاری های هوشمند گازی جایگزین می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخاری های نفتی مدارس با بخاری های هوشمند گازی جایگزین می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید