نقدها تند ذوالفقارنسب از شرایط سرخ پوشان: نمره پرسپولیس پنج است

به گزارش مجله معلمی، عضو مستعفی هیات مدیره باشگاه پرسپولیس به شدت نسبت به ساختار و شکل اداره این باشگاه انتقاد کرد.

نقدها تند ذوالفقارنسب از شرایط سرخ پوشان: نمره پرسپولیس پنج است

بیژن ذوالفقارنسب در گفت وگو با خبرنگاران، درباره علت استعفای خود از ریاست هیات مدیره پرسپولیس، اظهار کرد: من انتظار دیگری از هیات رییسه و فعالیت های آن و حتی هیات رییسه های قبلی باشگاه پرسپولیس داشتم. این باشگاه به ظاهر حرفه ای است و مبادلات مالی زیادی در سال با این تیم انجام می شود اما همه چیز فقط در یک ورقه کاغذ خلاصه می شود. در حقیقت موجودیت این باشگاه را یک ورقه کاغذ می پندارم.

وی گفت: باشگاه پرسپولیس کجاست؟ براساس اصول حرفه ای، باشگاه پرسپولیس کجاست؟ یک باشگاه حرفه ای باید ساختار تعیین، زمین مناسب، سالن تمرین اختصاصی، رستوران، خوابگاه مناسب و یک ساختمان اختصاصی داشته باشد، در حالی که این باشگاه از یک ساختمان 200 متر اجاره ای که نصف آن هم زیرزمین هست، برخوردار است. در هیچ جای دنیا فوتبال حرفه ای به این شکل نیست که درآمد تعیینی نداشته باشد و همواره به بازیکنان داخلی، خارجی و مربیان خود بدهکار باشد.

ذوالفقارنسب افزود: من با این شرایط واقعا نمی توانستم به باشگاه پرسپولیس کمک کنم، کمک فکری من 10 برابر به اندازه کمک مالی می توانست تاثیرگذار باشد، در این باشگاه اگر من چند روز هم حضور نداشتم کسی متوجه غیبت من نمی شد و توجهی به آن نمی کرد، باشگاهی که تا این حد بی تفاوت عمل می کند، شاید اگر حضور نداشته باشم راحت تر بتوانند کار کنند.

وی تاکید کرد: من کمتر از 2 هفته در این باشگاه حضور داشتم و تلاشم بر این بود که نگاه جامع تر به زیرساخت ها و فوتبال پایه داشته باشم، شرایط این باشگاه به گونه ای است که حتی مدرسه فوتبال ندارد و فوتبالیست تربیت نمی کند. اگر بخواهیم باشگاه های حاضر در کشور را رتبه بندی کنیم، به اعتقاد من این باشگاه حق حضور در لیگ های معتبر دنیای را ندارد. حتی به نظر می رسد این باشگاه استانداردهای لازم برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا را نیز نداشته باشد.

ذوالفقارنسب گفت: اگر بخواهیم در بین باشگاه های حاضر در کشور از نظر امکانات، تجهیزات و ساختار به پرسپولیس نمره بدهیم، از صفر تا 20، نمره این باشگاه در حد 5 است و فولاد خوزستان به خاطر داشتن امکانات و ساختار درست نمره آن 19 است.

وی در سرانجام گفت: موجودیت باشگاه پرسپولیس فقط در چند نفر کادرفنی و 25 بازیکن خوب خلاصه می شود. اگر فیفا بخواهد ارزیابی نسبت به این تیم داشته باشد، از بین 18 تیم برتر در کشور، پرسپولیس جزو 10 تیم برتر نیز به حساب نمی آید چون از شخصیت حرفه ای دور است.

ذوالفقار نسب در سرانجام گفت: من سال ها با تیم پرسپولیس زندگی کرده ام و بخشی از موفقیت حرفه ای خود را مدیون این تیم می دانم، اگر هم صحبتی در این خصوص می کنم از سر دلسوزی و علاقه ام به این تیم است و همواره آرزوی موفقیت این تیم بزرگ ورزشی را دارم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 11 اسفند 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 272

به "نقدها تند ذوالفقارنسب از شرایط سرخ پوشان: نمره پرسپولیس پنج است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقدها تند ذوالفقارنسب از شرایط سرخ پوشان: نمره پرسپولیس پنج است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید