از خانه های خالی پردیس مالیات اخذ می شود؟

به گزارش مجله معلمی، تهران (پانا) - سرپرست شرکت عمران شهر تازه پردیس با اعلام اینکه در 2 سال آینده پردیس تبدیل به شهری با تمامی امکانات زیربنایی و روبنایی خواهد شد، از اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی برای واحدهایی که بیش از 2 سال در پردیس خالی مانده اند خبر داد.

از خانه های خالی پردیس مالیات اخذ می شود؟

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، پیمان پیرفرشی در خصوص تصفیه خانه شماره 2 پردیس گفت: کار روزانه در حال پیگیری است و دو لاگون تصفیه فاضلاب در اسفند و قبل از اتمام سال در پردیس راه اندازی می شود تا امکان انتقال فاضلاب میسر شود.

وی درباره شرایط تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر پردیس توضیح داد: اتمام واحدهای باقیمانده مسکن مهر، پروژه به پروژه، بلوک به بلوک و واحد به واحد در حال انجام است که اینکار با اولویت برطرف نواقص واحدهای تحویلی، واحدهایی که در آستانه تحویل هستند، تامین منابع مالی برای تکمیل واحدهایی که در مرحله سفت کاری هستند انجام می شود تا مسائل مردم حل شود.

سرپرست شرکت عمران شهر نو پردیس ادامه داد: زیرساخت های مسکن مهر پردیس پیشرفت 90 درصد به بالا دارند و در همه فازها، زیرساخت های آب، برق، گاز، فاضلاب، شبکه آب، شبکه فاضلاب کار شده است. همچنین برنامه ریزی شده تا همزمان با تکمیل واحدها، مسائل زیرساختی نیز برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه 20 قرارداد مشارکتی برای تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی پردیس به ارزش بیش از 4 هزار میلیاردتومان منعقد شده است، گفت: در خصوص پروژه های روبنایی همچون مسجد، مدرسه، درمانگاه، فضای سبز و سایر خدمات عمومی در قالب بسته های مشارکتی کار در حال انجام است.

پیرفرشی با تاکید بر اینکه در 2 سال آینده که محصولات پروژه های مشارکتی شهر به ثمر می نشیند پردیس به شهری با همه امکانات و خدمات زیربنایی و روبنایی تبدیل خواهد شد.

وی همچنین از تعامل مناسب با شهرداری در خصوص تحویل خدمات شهری پردیس خبر داد.

وی در خصوص تعیین تکلیف واحدهای خالی پردیس نیز گفت: حدود دو تا سه هزار واحد در شهر پردیس است که عموما در اختیار دلالان واقع شده است و مالکان آنها واحدها را تحویل نگرفته اند و این واحدها مرتب در حال خرید و فروش است و منجر به سکونت نشده است.

سرپرست شرکت عمران شهر نو پردیس گفت: تصمیم داریم تا واحدهای مسکونی خالی پردیس که بیش از دو سال خالی باشند در قالب قانون مالیات بر خانه های خالی مشمول جریمه و مالیات می شوند. این واحدها به امور مالیات معرفی خواهند شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 330

به "از خانه های خالی پردیس مالیات اخذ می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از خانه های خالی پردیس مالیات اخذ می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید