5شیء عجیب از دل کوه های یه بیرون کشیده شدند!، عکس

به گزارش مجله معلمی، مطالعه ای که اخیرا به وسیله باستان شناسان در نروژ اجرا شده است، سلاح های باستانی را که در کوهی دورافتاده که در آن شکارچیان در انتظار گوزن شمالی بودند، کشف نموده است.

5شیء عجیب از دل کوه های یه بیرون کشیده شدند!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، گروهی از محققان در حین مطالعه بخشی از قله کوه ساندگروسکارت، پنج سلاح را کشف کردند که قدمت سه عدد از آنها به 1700 سال می رسد. باستان شناسان بعلاوه 40 پرده شکاری سنگی پیدا کردند که به آنها اجازه می دهد هنگام شکار گوزن شمالی استتار شوند.

لارس پیلو، باستان شناس در بخش میراث فرهنگی، شورای شهرستان اینلندت، نروژ، مدیر برنامه باستان شناسی یخچال طبیعی و سردبیر وب سایت Secrets of the Ice، گفت: زمانی که گوزن شمالی به فاصله 10 تا 20 متری نزدیک شد. شکارچی بلند می شد و آغاز به پرتاب اسلحه می کرد.

بیشتر بخوانید:

عکس های لاکهیدمارتین X-59 منتشر شد؛ سریع ترین هواپیما بر روی زمین!

عکس | یک کهکشان، دو نما؛ تصویری که هابل و جیمزوب ثبت نموده اند

با ذوب شدن تدریجی یخچال های طبیعی بر اثر گرم شدن کره زمین، بسیاری از مکان های باستان شناسی کلیدی در حال کشف شدن هستند. آقای پیلو و تیمش در کوشش برای کشف گنجینه های پنهان بیشتر کشف شده به وسیله ذوب یخ ها، کوه ها را کاوش نموده اند.

در حالی که این سایت برای اولین بار در سال 2013 کشف شد، محققان نتوانستند برای پنج سال بعد برای انجام یک آنالیز کامل بازگردند. تنها در سال 2018 بود که آنها سلاح ها و پرده های شکار را کشف کردند.

آقای پیلو گفت: به علت تغییرات آب و هوایی ذوب های زیادی در جریان است و ما مجبور شدیم مکان های دیگر را در فرصت کوتاه برای کارهای میدانی باستان شناسی یخچالی اولویت بندی کنیم.

از پنج تیری که در محل پیدا کردند، سه تای آنها هنوز یک نوک پیکان آهنی حفظ شده داشتند.

آقای پیلو اعلام نمود که بر اساس تجزیه و تحلیل شکل نوک پیکان ها، این سلاح ها احتمالاً برای سال های 300 تا 600 پس از میلاد هستند.

او در تبادل نظر با لایو ساینس گفت که یکی از سه نوک پیکان آهنی نوع کمیابی است که قبلاً یافت نشده بود و به سختی در گورهای منطقه ها پست یافت می گردد.

هنگامی که Secrets of the Ice برای اولین بار در ماه فوریه این یافته ها را در رسانه های اجتماعی اعلام نمود، این اشیا به مرکز بحث تبدیل شدند.

منبع: Thearchaeologist.org

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 تیر 1402 بروزرسانی: 19 تیر 1402 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 564

به "5شیء عجیب از دل کوه های یه بیرون کشیده شدند!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5شیء عجیب از دل کوه های یه بیرون کشیده شدند!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید