کانال 5 همتی نقدینگی مسکن در منطقه پنج

به گزارش مجله معلمی، آنالیز حجم پول جابجا شده در بازار مسکن تهران نشان می دهد کل این رقم در آبان ماه برابر با 30 هزار و 611 میلیارد تومان بوده که بیشترین سطح آن در منطقه 5 بوده و در کانال 5 همت به ثبت رسیده است.

کانال 5 همتی نقدینگی مسکن در منطقه پنج

به گزارش اقتصادنیوز، روند تورم مسکن در تهران مسیری صعودی را طی نموده است. طبق آخرین اطلاعات مرکز آمار ایران، مسیر رشد قیمت ها در این بازار صعودی بوده و اکنون در سطح نقطه ای به رکورد 17 ماهه رسیده است.

این داده ها را مرکز آمار به تفکیک هر منطقه منتشر می نماید که براساس آن میانه قیمت هر متر مربع مسکن در منطقه یک به 96 میلیون تومان رسیده و بالاترین سطح را داشته است.

این در حالی است که در منطقه 18 ارزش هر متر مربع آپاراتمان مسکونی به طور میانه برابر با 24 میلیون و 300 هزار تومان بوده است.

بااحتساب تعداد معاملات و در نظر گرفتن متراژ میانه 85 متر می توان ارزش نقدینگی وارد شده به بازار مسکن تهران را در این ماه ارزیابی نموده و طی آن معلوم کرد در کدام منطقه پول بیشتری وارد شده است.

به منظور محاسبه حجم پول وارد شده در بازار مسکن می توان قیمت هر متر مربع آپارتمان مسکونی در این ماه را در 85 متر مربع (میانه متراژ مسکن معامله شده در تهران) ضرب نموده و دوباره حاصل را در کل معاملات در هر منطقه ضرب کنیم.

در همین خصوص مشاهده می گردد، در منطقه 5، ارزش کل نقدینگی وارد شده برابر با 5 هزار و 214 میلیارد تومان بوده که بیشترین سطح را در میان سایر منطقه ها داشته است.

دومین رکورد در این بازه به منطقه 2 متعلق بوده که معادل با 3 هزار و 850 میلیارد تومان به ثبت رسیده است.

درمقابل نیز کمترین سطح ورود نقدینگی به بازار مسکن تهران نیز در منطقه 19 ثبت شده و برابر با 169 میلیارد تومان بوده است

منبع: فرارو
انتشار: 22 آذر 1401 بروزرسانی: 22 آذر 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 471

به "کانال 5 همتی نقدینگی مسکن در منطقه پنج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانال 5 همتی نقدینگی مسکن در منطقه پنج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید