تور چین: چین و روسیه کوشش برای برطرف تحریم های کره شمالی را از سر گرفتند

به گزارش مجله معلمی، چین و روسیه برای فشار روی شورای امنیت به منظور کاستن از تحریم های ضد کره شمالی کوشش می نمایند و قصد دارند اقدام سال 2019 برای حذف ممنوعیتی علیه صادرات مجسمه، غذاهای دریایی و منسوجات پیونگ یانگ را به جریان بیندازند و آن را به گونه ای توسعه دهند که شامل لغو سقف واردات نفت پالایش شده گردد.

تور چین: چین و روسیه کوشش برای برطرف تحریم های کره شمالی را از سر گرفتند

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

در پیش نویس قطعنامه ای که دوشنبه به دست خبرگزاری رویترز رسید، چین و روسیه از این شورای 15 عضوی می خواهند که این تحریم ها را با هدف بهبود معیشت غیرنظامیان در این کشور منزوی آسیایی لغو کند.

کره شمالی از سال 2006 به علت برنامه های هسته ای و موشک های بالستیک خود تحت تحریم های سازمان ملل قرار گرفته است.

پیش نویس قطعنامه بعلاوه شامل سایر اقداماتی است که برای اولین بار تقریباً دو سال پیش از طرف روسیه و چین پیشنهاد شد، از جمله لغو ممنوعیت کار اتباع کره شمالی در خارج از این کشور و معافیت پروژه های همکاری ریلی و جاده ای بین دو کره از تحریم ها.

بسیاری از دیپلمات های سازمان ملل متحد که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند که پیش نویس قطعنامه به روز شده حمایت اندکی را جلب خواهد نمود. در سال 2019 روسیه و چین دو دور مذاکرات غیر رسمی درباره این پیش نویس قطعنامه برگزار کردند، اما هرگز آن را رسما برای رای گیری ارائه ندادند.

دیپلمات ها روز دوشنبه گفتند که چین و روسیه هنوز هیچ مذاکره ای درباره پیش نویس قطعنامه نو خود برنامه ریزی ننموده اند. یک قطعنامه برای تصویب احتیاج به 9 رأی موافق و بدون وتوی ایالات متحده، فرانسه، انگلیس، روسیه یا چین دارد.

هیات های روسیه و چین در سازمان ملل متحد در رابطه با این پیش نویس نو که به گفته دیپلمات ها از روز آدینه در میان اعضای شورای امنیت دست به دست می چرخد، صحبتی ننموده اند.

این پیش نویس نو شورای امنیت را وادار می نماید که به شرایط سخت مالی و معیشتی کره شمالی در سال های اخیر اذعان و بر لزوم احترام به نگرانی های امنیتی مشروع کره شمالی تأکید نموده و رفاه، کرامت ذاتی و حقوق مردم کره شمالی را تضمین کند.

ماه گذشته ژانگ جون، سفیر چین در سازمان ملل متحد به خبرنگاران گفت: خواست چین همیشه این بوده است که ما باید به بُعد انسانی ناشی از تحریم های شورای امنیت هم بپردازیم. همچنان پیش نویس قطعنامه سال 2019 روی میز است.

یک سخنگوی هیات آمریکا در سازمان ملل از اظهارنظر درباره گفت وگوهای خصوصی داخل شورای امنیت خودداری کرد، اما گفت تمام اعضای سازمان ملل باید روی کسانی تمرکز نمایند که تحریم های فعلی را نقض می نمایند.

این سخنگو اضافه کرد: شورای امنیت بارها تأیید نموده است که آماده است تا اقدامات را در صورت لزوم با توجه به پایبندی کره شمالی اصلاح، تعلیق یا لغو کند. با این حال، کره شمالی هیچ اقدامی برای پیروی از خواسته های شورای امنیت در خصوص برنامه های ممنوعه هسته ای و موشک های بالستیک خود انجام نداده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 آذر 1400 بروزرسانی: 9 آذر 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 169

به "تور چین: چین و روسیه کوشش برای برطرف تحریم های کره شمالی را از سر گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور چین: چین و روسیه کوشش برای برطرف تحریم های کره شمالی را از سر گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید