نصب دوربین مدار بسته در کاخ گلستان

به گزارش مجله معلمی، جهت حفاظت بهتر و بیشتر از مجموعه ارزشمند کاخ گلستان تهران، مدیریت مجموعه با مطالعات کارشناسی دقیق اقدام به نصب دوربین های مداربسته در قالب دوربین های ثابت و چرخشی کرده اند.

نصب دوربین مدار بسته در کاخ گلستان

مسعود نصرتی، مدیر مجموعه جهانی کاخ گلستان با اعلام این خبر گفت که با تاکید بر حفاظت الکترونیکی در کنار ایجاد امنیت فیزیکی و با اشاره به ثبت جهانی کاخ گلستان از کوشش کارشناسان و مسئولان مجموعه در ارتقاء کمّی و کیفی این کاخ اطلاع داد و اضافه کرد: با خاتمه فاز نخست این عملیات محوطه مجموعه از سوی اتاق کنترل قابل حفاظت خواهد بود.

وی عملیات بهسازی و ایمن سازی تاسیسات برقی این مجموعه در 11 مرحله عملیاتی را از دیگر اقدامات انجام شده در این مجموعه مطرح نمود و گفت:

این اقدامات شامل تعمیر اساسی و راه اندازی ژنراتور قدیمی مجموعه، ساخت سلول برق اتوماتیک، خرید و نصب تانکر 1000 لیتری به عنوان منبع ذخیره سوخت، سرویس اساسی کلیدهای هوایی اصلی مجموعه، ساخت تابلوی برق موزه اصلی، ساخت سینی داخلی تابلوی برق روشنایی شب، بهینه سازی و ایمن سازی تونل های تاسیساتی در قالب راهنمایی اصولی و ایمن کابل های برق بوده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، کاخ گلستان در تیرماه سال 1392 به عنوان نخستین اثر مرکز و اثری منحصربه فرد از دوران قاجار و به عنوان نمونه ای پیروز از تلفیق هنرهای کهن و معماری ایرانی همراه با تأثیرپذیری از معماری غرب، در سی وهفتمین اجلاس سالانه کمیته میراث جهانی در کامبوج در لیست میراث جهانی به ثبت رسید.

تاریخ ساخت این کاخ مربوط به دوره صفویه است که در این دوره بخش های اصلی آن در درون حصار قدیمی تهران احداث شد. این کاخ در دوره قاجار توسعه یافت و به عنوان محل زندگی پادشاهان این دوره مورد استفاده نهاده شد. کاخ گلستان با هشت ساختمان اصلی و باغی زیبا در مساحتی بالغ بر 4 هکتار به سبک تلفیقی باغ های ایرانی و اروپایی ساخته شده است.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1400 بروزرسانی: 6 بهمن 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 234

به "نصب دوربین مدار بسته در کاخ گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب دوربین مدار بسته در کاخ گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید