معرفی جاذبه های گردشگری اسپانیا ، راهنمای سفر به اسپانیا

به گزارش مجله معلمی، در این مطلب برایتان از جاذبه های گردشگری اسپانیا و منطقه ها دیدنی اسپانیا گفته ایم، از کشوری با تاریخی پربار و طبیعی چشم نواز، از هزینه سفر به اسپانیا و راهکارهایی برای داشتن بازدید خاطره انگیز از این کشور. اسپانیا کشوری عجیب و آرام است که ممکن است بعضی از مسافران از آرامی آن خسته شده و در نظرشان مکانی کسل کننده باشد. در این کشور مغازه ها در ساعات کم و محدودی باز هستند ؛و این رویه آرام زندگی برای خیلی از افراد مجذوب کننده نیست. جالب است بدانید، در یکی از شهر ها این مکان، خواب بعد از ظهر اجباری می باشد! اسپانیا از کشور های مجذوب کننده و پویا محسوب شده؛ که از شهر های شلوغ آن میتوان به مادرید و بارسلونا اشاره نمود. اگر علاقه به تماشای سبک زندگی و معماری مورها که همان مسلمانان این کشور هستند داشته اید؛شهر گرانادا را از قلم نیاندازید. اما سرزمین باسک در شمال این کشور هم یکی از شهر های زیبا برای بازدید محسوب میشود. شاید تا به حال جشنواره گوجه فرنگی را شنیده اید؛ در بندر والنسیا و شهر bounel تعداد زیادی از مردم در ماه آگوست جمع شده و به تماشای این جشنواره میپردازند. اسپانیا کشوری جالب و متنوع است که یکی دیگز از جاذبه های گردشگری آن گردشی کوتاه در جزایر قناری یا اییزا (ibiza)می باشد؛ هر چند این جاذبه های دیدنی در این کشور تمام شدنی نیست. بارسلونا ،گرانادا، مادرید ، سویا و والنسیا از جمله این زیبایی هاست که میتوان به آن اشاره نمود .برترین نکته در سفر به اسپانیا هزینه نسبتا کم آن در مقایسه با کشور های اروپایی است .

معرفی جاذبه های گردشگری اسپانیا ، راهنمای سفر به اسپانیا

گشت و گذار در مادرید

مادرید مرکز اسپانیا، از موزه ها ، غذاهای محلی و لذیذ ، تا پاس و شب زنده داری هایش شناخته می گردد. اگر به مادرید سفر کردید بازدید از موزه بزرگ prado که یکی از جاذبه های گردشگری اسپانیا و منطقه ها تماشای اسپانیا هست را از قلم نیاندازید .

بازدید از مسجد جامع قرطبه (Mezquita de Cordoba)

از آثار تاریخی مسلمانان در اسپانیا است که نشانگر دوران تسلط و تاثیر مسلمانان بر Córdoba میباشد که یکی از جاذبه های گردشگری اسپانیا و منطقه ها تماشای اسپانیا ست، دارای طاق های بزرگ، ستون های یشمی، زمین مرمرین، محراب های طلاکاری شده و گنبدهای مزین میباشد که جلوه زیبایی به این مسجد داده است.

بازدید از شهر بارسلونا

این شهر نیز همچون مادرید ، تاریخ پر باری دارد و معروف است به زندگی شبانه و خیابان های قدیمی اش، در سفر پر هیایو خود به این شهر از موزه ها تماشا کنید و همچون مردم بومی شهر صبح ها تا ده بخوابید و در نیمه شب شام بخورید. درضمن بازدید از تماشای های بارسلونا که همگی جزو جاذبه های گردشگری اسپانیا و منطقه ها تماشای اسپانیا هستند را از قلم نیاندازید.

جشنواره گاو بازی

در ماه جولای جشنواره Pamplona برگزار میگردد و تا چند روز ادامه دارد ، اگر تمایلی به گاو بازی ندارید هم به این جشنواره بروید ، شال قرمزی ببندید و از سرو غذا ها و تماشای مسابقه لذت ببرید.

گشت و گزار در گرانادا

شهری است در جنوب اسپانیا که مکان های تماشای و قدیمی بسیاری دارد از جمله کاخ الحمرا که مشهور ترین بنای اسلامی قدیمی میباشد ، این شهر محل اقامت مسلمانان اسپانیا میباشد .

بازدید از شهر از شهر سن سباستین (San Sebastián)

مرکز منطقه باسک اسپانیا، معماری خاصی دارد که زیباترین شهر اسپانیا میباشد ، سواحل بسیار زیبا با منظره های منحصر به فرد و شب های پر هیایو یی نیز دارد.

قدم زدن در ساحل آفتاب

این ساحل زیبا و توریستی که گردشگران بسیاری را جذب خود نموده است و منظره های زیبایی نیز دارد ، در جنوب اسپانیا واقع شده است . حتما به آن سری بزنید و از قدم زدن در آن لذت ببرید ، برترین نقطه این منطقه نیز در شهر مالاگا واقع شده است.

در جشنواره گوجه فرنگی شرکت کنید

اگر در ماه آگوست به اسپانیا سفر کردید این جشنواره پر هیجان را از دست ندهید زیرا یکی از جاذبه های گردشگری اسپانیا ست و در آخرین چهارشنبه این ماه در شهر Buñol برگزار میگردد. در جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی توماتینا یا La Tomatina مردم و گردشگران به سمت هم گوجه پرتاب میکنند .

گشت و گزار در شهر تاریخی سویا

این شهر پر است از مراکز خرید فوق العاده عالی ، کأخ ها ، کلیسا ها ، مکان های تاریخی و تماشای بسیار ، بعلاوه شهر دانشگاهی به شمار میرود و بعلاوه محله زیبایی دارد که محل اقامت یهودی ها میباشد .

بازدید از موزه گوگنهایم (Guggenheim) بیلبائو

در شهر بیلبائو ، یکی از مشهور ترین موزه های دنیا که موزه گوگنهایم نام دارد ، واقع شده است . این موزه هنر مدرن را به نمایش گذاشته است ، ساختمان زیبای آن با معماری فوق العاده و منحصر به فرد که به دست Frank Gehry طراحی و ساخته شده است نظر گردشگران را به خود جلب میکند .

جزایر زیبا

زیباترین جزایر در این کشور است، جزایری که همگی یکی از جاذبه های گردشگری اسپانیا و منطقه ها تماشای اسپانیا هستند. جزیره ایبیزا (Ibiza) و جزایر قناری و دیگر جزایر ، در ماه های جولای و آگوست هم به شدت شلوغ است و هم به شدت گران.

کوهنوردی در ارتفاعات Sierra Nevada

در زمستان اسکی و در تابستان پیاده روی در این منطقه کوهستانی بسیار لذت بخش است، شهر های کوچک بسیاری در أطراف آن واقع شده است که زیباترین منطقه ها اسپانیا میباشد ، در این منطقه میتوانید فعالیت های تفریحی در فضای باز را تجربه کنید.

از طبیعت ارتفاعات پیرنه (Pyrenees) لذت ببرید

رشته کوهی زیبا همراه با روستا های قرون وسطا که مرز بین فرانسه و اسپانیا را تشکیل میدهد ، منطقه زیبایی که پیاده روی در تابستان و اسکی در زمستان را توصیه میکنیم . کوهستانی که یکی از جاذبه های گردشگری اسپانیا و منطقه ها تماشای اسپانیا هست.

گشت و گذار در شهر سالامانکا (Salamanca)

شهری دانشگاهی است که یکی از جاذبه های گردشگری اسپانیا و منطقه ها تماشای اسپانیا ست و فضای محبت آمیز ای دارد. در ظاهر شهری ساکت و ارام است اما در تمام نقاط این شهر موج زندگی و شور و هیجان پنهون شده است، شب های پر هیجان ، مکان های تاریخی و گردشگری ، بعلاوه تعداد زیاد گردشگران این شهر را بسیار تماشای نموده است.

هزینه های سفر در اسپانیا :

اقامت و هزینه آن : همانگونه که گفته شد هزینه اقامت در اسپانیا نسبت به دیگر کشور های غربی اروپا کمتر است؛ به اینگونه که شما قصد ماندن در هاستل ها را داشته باشید ؛ هزینه ای در حدود 15 تا 30 یورو را باید بپردازید، که البته این هزینه در شهر های بزرگی مانند بارسلونا و مادرید به 30 یورو رسیده و روند افزایشی دارد. اگر چه شما قصد کرایه اتاق خصوصی ، دو تخته را داشته باشید این هزینه به 40 یورو افزایش می یابد . اگر در پی قیمت های مقرون به صرفه تری هستید بهتر است بعد از سفر به اسپانیا شهر های کوچک را برای اقامت انتخاب کنید . هزینه اقامت در هتل های مقرون به صرفه هم از همین حدود قیمت برخوردار می باشد.

قیمت هایی برای غذا در اسپانیا

در اسپانیا اگر قصد خوردن ساندویچ یا تاپاس (نوعی پیش غذا و یا خوراک حاضری) را داشته باشید در حدود 10 تا 13 یورو برایتان تمام می گردد؛ که اگر به یک رستوران خوب بروید و درخواست غذا کنید با ز هم همین قیمت را باید بپردازید. حال اگر قصد خوردن پائیا ، غذای سنتی اسپانیایی را دارید به همراه نوشیدنی و پیش غذا تنها 22 یورو برایتان هزینه دارد . البته اگر انتخاب شما یکی از رستوران های شیک و مجلل اسپانیا باشد ، هزینه غذا شما به همراه نوشیدنی حدود 27 یورو می گردد . اگر در اسپانیا فست فود های مانند مک دونالد و maoz را انتخاب کنید تنها 6 یورو بابت آن باید بپردازید . توجه داشته باشید که می توانید با پرداخت هزینه ای حدود 30 یورو تمام مایحتاج خوراکی برای یک هفته خورد را پرداخت کنید؛ بهتر است برای این کار به بازارچه های محلی رفته و با قیمت مناسب تری این کار را انجام دهید .

هزینه های جابه جایی در اسپانیا

اگر برای حمل و نقل قصد دارید از سیستم ریلی این کشور بهره ببرید شاید برای شما کمی گران تمام گردد . مثلا قطار های پر سرعت در این کشور با توجه به مسافت و مقدار جمعیت و شلوغی در مسیر خود از 50 تا 140 یورو از شما دریافت میکنند این در حالی است که مترو یا اتوبوس در حدود 1 تا 3 یورو برایتان هزینه بر می دارد.قطار های منطقه ای کم سرعت نیز برای هر مسیر 15 تا 45 یورو از شما دریافت می نماید ؛ به همین دلیل برای سفر های درون شهری به شما اتوبوس های شبانه را پیشنهاد میکنیم که هزینه جا به جایی با آنها تنها 18 یورو می باشد .

هزینه هایی برای رفتن به اماکن گردشگری

اگر علاقه مند به بازدید از موزه ها و اینگونه جاذبه های تماشای هستید تنها برایتان هزینه ای بین 2 تا 14 یورو تمام می گردد؛ و اگر عاشق غواصی در جزایر هستید باید 45 یورو بپردازید .

صرفه جویی در هزینه سفر به اسپانیا

انتخاب منوی روزانه رستوران:

برای کاهش دادن هزینه سفر به اسپانیا، رعایت این مطلب خیلی مهم هست. تقریبا همه رستوران ها منوی مقرون به صرفه قیمتی برای غذا های پیشنهادی روزانه دارند ؛ که امتحان کردن آنها سبب چشیدن غذاهای مختلف اسپانیایی در کنار صرفه جویی برای قیمت غذا ها می گردد .این منوی روزانه که برای نهار پیشنهاد می گردد هزینه ای در حدود 7 تا 9 یورو دارد،به همین دلیل توصیه میگردد تا از این منو برای نهار استفادع کنید و شام را بیرون میل نکنید؛ تا بتوانید در هزینه های خوراک خود صرفع جویی کنید.

اتوبوس برترین راه حمل و نقل

اگر زمان کافی دارید بهتر است برای کاهش دادن هزینه سفر به اسپانیا از اتوبوس برای حمل و نقل بهره ببرید. هر چند اتوبوس برای حمل و نقل سریع خوب نیست اما هزینه ای بسیارکمتر از حمل و نقل ریلی دارد، و به صرفه جویی در هزینه ها بسیار یاری میکند.

کارت هوشمند city pass:

این کارت هوشمند باعث کاهش 20 درصدی هزینه سفر به اسپانیا شما و ورودی مکان های تماشای می گردد و یکی از راه های صرفه جویی برای هزینه های شما محسوب می گردد ؛ هر چند بسیاری از مسافران از این کارت استفاده نمیکنند ، اما اگر شما قصد بازدید از همه جاذبه های تماشای را دارید حتما از این کارت بهره ببرید به این ترتیب به راحتی می توانید از هر وسیله نقلیه ای که دوست بهره ببرید.

منبع: همگردی
انتشار: 23 دی 1401 بروزرسانی: 23 دی 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 489

به "معرفی جاذبه های گردشگری اسپانیا ، راهنمای سفر به اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی جاذبه های گردشگری اسپانیا ، راهنمای سفر به اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید