مدل های شیک میز و جایگاه حصیری بالکن در انواع چوبی و پلاستیکی

به گزارش مجله معلمی، بالکن پتانسیل بسیار بالایی برای تزیین و عوض کردن حال و هوای اعضای خانواده دارد. میز و جایگاه حصیری بالکن هم یکی از لوازم لازم است که برای تزیین بالکن و تراس خانه های آپارتمانی به آن احتیاج داریم. متاسفانه بیشتر ما ایرانی ها از بالکن بعنوان انباری استفاده می کنیم و تا حدی آنرا با وسایل مختلف پر می کنیم که دیگر حتی جا برای قدم گذاشتن داخل بالکن هم نداریم.

مدل های شیک میز و جایگاه حصیری بالکن در انواع چوبی و پلاستیکی

بهتر است حالا که نزدیک عید نوروز هستیم، در کنار خانه تکانی، نگاهی هم به بالکن بیاندازیم و از پتانسیل بالقوه آن برای فرح بخش نمودن فضای زندگی مان استفاده کنیم. خصوصا حالا که فصل بهار نزدیک است و چای خوردن در شب های خنک بهاری روی بالکن حسابی می چسبد.

قرار دادن میز و جایگاه یک روش سریع و ساده برای مرتب کردن بالکن است. بعضی ها که بالکن کوچکی دارند ممکن است قید استفاده از میز و جایگاه را بزنند و شاید بخاطر همین موضوع کوچک بودن باشد که آنرا به حال خود رها نموده اند. اما مدل های تازه میز و جایگاه حصیری بالکن هم در مقدار های بسیار کوچک طراحی شده اند تا برای قرار گیری در هر فضایی با هر مقدار ای مناسب باشند. همانطور که در ادامه مشاهده خواهید کرد این جایگاه ها بقدری زیبا هستند که علاوه بر بالکن، می گردد در داخل منزل و اتاق نشیمن هم از آنها استفاده کرد، خصوصا در فصل زمستان که کمتر از بالکن خانه استفاده می گردد.

جایگاه های حصیری علاوه بر نی و گیاهان مختلف، از پلاستیک تقویت شده هم ساخته می گردد که طبیعتا قیمت مناسب تری نسبت به مدل های چوبی دارند. البته بعضی جایگاه های حصیری پلاستیکی از لحاظ کیفیت با نمونه های چوبی قابل مقایسه هستند.

نظرتان در خصوص میز و جایگاه تکی چیست؟ چنین مدل هایی برای بالکن هایی که جای کافی برای قرار دادن ست های چندنفره میز و جایگاه ندارند بسیار عالی هستند. با مدل های تکی میز و جایگاه حصیری بالکن، فضایی عالی برای نوشیدن چای و مطالعه در فضای آزاد و ساکت بالکن خواهید داشت.

ست میز و جایگاه زیر را حتی در کوچکترین تراس ها هم جا می گردد. جایگاه های پایه بلند قابلت استفاده بعنوان جایگاه اپن آشپزخانه را هم دارند، بنابراین انتخابی هوشمندانه هستند زیرا با یک تیر دو نشان می زنید. در فصل های سرد که از بالکن استفاده نمی کنید، جایگاه ها را به میز اپن منتقل می کنید و در فصل های گرم و معتدل دوباره به تراس می برید. میز کوچک و گرد این ست هم فضای کافی برای قرار دادن نوشیدنی و شیرینی جات فراهم می نماید.

در انتخاب میز و جایگاه حصیری بالکن باید هوشمندانه عمل کنید تا با مدل های اشتباه، فضای بالکن را بهم ریخته و شلوغ نشان ندهید. میز و جایگاه باید حتی الامکان هم شکل انتخاب گردد که فضا را هماهنگ و مرتب نشان دهد، همچنین به مقدار ای باشند که رفت و آمد اطراف آنها به سهولت انجام بگیرد. این موضوع در بالکن های باریک و کوچک اهمیتی دو چندان پیدا می نماید. شکل های زیر مدلی را نشان می دهد که علاوه بر هارمونی زیاد بین میز و جایگاه، چندکاربره هم هست. میز جلو مبلی این جایگاه ها هم قابلت ذخیر سازی داشته و هم از طبقات آن می گردد بعنوان جایگاه جدا استفاده کرد.

اگر دنبال راهی هستید که با استفاده از میز و جایگاه حصیری بالکن را به اتاق نشیمن دوم خانه تبدیل کنید، مدل هایی مانند شکل های زیر گزینه مناسب تری هستند، این مدل ها دقیقا شبیه مبل های راحتی پذیرایی و نشیمن طراحی شده اند و تنها تفاوت آنها حصیری بودنشان است.

گوشه ها فضای بسیار مهمی در چیدمان و تزیین دکوراسیون خانه هستند، این مورد اغلب در فضای داخل خانه فراموش می گردد و یا بلااستفاده رها می گردد. در فضای بالکن اما از آنجایی که اکثرا با محدودیت جا روبرو هستند، استفاده بهینه از تمام فضاها باید در دستور کار قرار بگیرد. مبل های حصیری ال برای پر کردن گوشه های بالکن ایده ای بکر و هوشمندانه هستند. البته بهتر است از مبل های ال چند قطعه بهره ببرید تا در چیدمان بالکن های باریک به مشکل نخورید.

بالکن گرد کمتر در خانه های ایرانی دیده می گردد، ولی اگر شما یکی از آن خوشبخت هایی هستید که بالکنی گرد دارید، خرید ست میز و جایگاه حصیری بالکن مناسب با فضای گرد بالکنی تان، از واجبات خواهد بود. شکل های زیر تعدادی از این طرح های زیبا را نشان می دهند.

اگر بالکنی خانه در اتاق فرزندان قرار گرفته، یک ایده عالی و بکر تبدیل این بالکن به فضایی برای مطالعه و انجام تکالیف مدرسه و دانشگاه است. شکل زیر یک میز و جایگاه تحریر از جنس حصیر را نشان می دهد که برای فضا بیرون طراحی شده اند. از آنجایی که از بالکن اتاق فرزندان نمی گردد به صورت همگانی استفاده کرد، تبدیل بالکن به فضای مطالعه فکری هوشمندانه خواهد بود.

منبع: اتاق
انتشار: 23 شهریور 1400 بروزرسانی: 23 شهریور 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 88

به "مدل های شیک میز و جایگاه حصیری بالکن در انواع چوبی و پلاستیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدل های شیک میز و جایگاه حصیری بالکن در انواع چوبی و پلاستیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید