رنگ هایی که در دکوراسیون با مرجانی هماهنگ می شوند

به گزارش مجله معلمی، به نظر می رسد که صورتی دنیای طراحی را دگرگون نموده است. از صورتی نسل هزاره ترند شده گرفته تا رنگ صورتی باربی، صورتی باری دیگر به شکلی جدی وارد دنیای طراحی شده است. در واقع، اکنون بسیاری رنگ صورتی را به عنوان یک رنگ خنثی نو می شناسند. رنگی که متناسب با این اصل نو باشد هم مرجانی است. مرجانی به رنگ صورتی گرم و هلویی با ته رنگ طلایی و نارنجی گفته می گردد. مرجانی علیرغم ظاهر منحصربه فردش، به خوبی با رنگ های مختلف، از رنگ های خنثی گرفته تا رنگ های آبنباتی و مانند آن هماهنگ می گردد. برای اینکه از مرجانی، این رنگ محبوب این روزها در دکوراسیون داخلی خود بهره ببرید، باید رنگ هایی که با آن ست می شوند را بدانید. در این مقاله، درباره 20 رنگ هماهنگ با مرجانی می خوانید.

رنگ هایی که در دکوراسیون با مرجانی هماهنگ می شوند

به چه رنگی مرجانی می گویند؟

مرجانی رنگی که به خانه حال و هوایی مثبت، شاد و گرم می بخشد، می تواند گزینه ای عالی برای رنگ فضاهای سراسر خانه شما باشد و به ایجاد فضایی دلپذیر و پر جنب و جوش پر از انرژی و خوش بینی یاری کند. مرجانی رنگی پر جنب و جوش و شاد است که حتی مقادیر کم آن هم می تواند به یک اتاق فضایی جالب و مجذوب نماینده ببخشد. از رنگ هایی مانند این می توان به عنوان ویژگی ای برای جلب توجه و ایجاد یک نقطه کانونی در فضاهای کوچکتر استفاده کرد. رنگ مرجانی به ویژه در حمام برای افزودن سبک و درام برترین گزینه است. شما می توانید رنگ مرجانی را روی یک دیوار اصلی از این فضا امتحان کنید تا جلوه ای دراماتیک ایجاد گردد.

با انتخاب رنگ مرجانی به عنوان رنگ سال 2019، این رنگ در طول چند سال گذشته جایگاه خود را به عنوان یکی از محبوب ترین رنگ ها در طراحی داخلی تثبیت نموده و در طراحی مبلمان و برای رنگ آمیزی دیوارها یا لوازم جانبی استفاده می گردد. چه بخواهید با ایده های رنگ آمیزی یک طرح مرجانی تأثیرگذار ایجاد کنید و چه از این رنگ برای آوردن حاشیه های مجذوب نماینده و نشاط آور به اتاق بهره ببرید، ارتباط رنگ مرجانی با دنیای طبیعی آن را به انتخابی آرامش بخش و جاودانه تبدیل می نماید.

مرجانی که از ترکیب سه رنگ گرم، قرمز، نارنجی و صورتی ایجاد شده و مظهر یک رنگ گرم است. این رنگ که روزهای گرم تابستان را در فکر تداعی می نماید، با ارتباطش با اقیانوس سواحل زیبا را به یاد می آورد و رنگی واقعا همه کاره است. رنگ مرجانی می تواند به ما احساس گرما، دنج بودن، آرامش و بعلاوه شادابی و انرژی بدهد.

رنگ های هماهنگ با مرجانی

برای اینکه این رنگ بیشترین تأثیر را در فضای داخلی داشته باشد، باید رنگ های هماهنگ با آن را هم به کار ببرید. در ادامه، با 20 رنگ هماهنگ با مرجانی آشنا می شوید.

1. مرجانی و قرمز تیره

قرمز و صورتی به طور طبیعی با هم هماهنگ می شوند. بنابراین، جای تعجب نیست که قرمز یاقوتی تیره رنگ هماهنگ با مرجانی باشد. این دو در کنار هم فضایی رمانتیک را ایجاد می نمایند، اتاق خوابی با رنگ های قرمز تیره تودوزی و پرده ها و بعلاوه کاغذ دیواری مرجانی در سراسر دیوارها اتاق خوابی شیک و مجذوب نماینده است.

2. مرجانی و سبز آبی

رنگ سبز آبی و مرجانی با هم محیطی آرام بخش ایجاد می نمایند، به خصوص وقتی که با طرح رنگ های بلوطی و رنگ های سفید متعادل شوند. می توانید اتاق خواب را با دیوارهایی به رنگ آبی روشن پوشاند و ملافه ها را مرجانی انتخاب کرد تا روشنی را به ارمغان بیاورند. هماهنگی رنگی مرجانی و سبز آبی با یکدیگر حس دریایی و ساحلی را القا می نمایند و بلافاصله به شما احساس آرامش می دهند.

3. مرجانی و آبی سرولین

هوس نسخه جسورتری از آبی را دارید؟ همواره می توانید در پی یک رنگ آبی سرولین جسورانه تر باشید. فضایی با کاغذدیواری الهام گرفته از صخره های مرجانی که دیوارها را پوشانده و یک میز به شکل گاری طلایی با تم ماهی متناسب با آن پس زمینه ساحلی را به معنای واقعی کلمه خواهد داشت. صندلی های ناهار خوری مرجانی و آباژور مرجانی رنگ به رنگ آبی تیره کاغذ دیواری حال و هوایی شادتر می بخشد.

4. مرجانی و کرمی

مرجانی می تواند رنگ درخشان تری باشد. بنابراین، برای آرام کردن فضای اطراف آن، همواره می توانید رنگ های خنثی بیشتری را به کار ببرید. در یک اتاق خواب، دیوارها را به رنگ کرمی و قاب تخت خواب را مرجانی انتخاب کنید. به این ترتیب، رنگ کرمی دور قاب تخت مرجانی را احاطه نموده و فضایی مینیمالیستی ایجاد می نماید. برای کف اتاق هم سرامیک یا پارکت های طرح دار کرم و مرجانی انتخاب کنید تا پس زمینه آن را کامل نمایند و در عین حال، با نقوش خود سبک آرت دکو را تداعی نمایند.

5. مرجانی و بادمجانی

اگر در مناطقی با آب و هوای گرم و استوایی زندگی می کنید، می توانید از محیط طبیعی اطراف خود برای طراحی داخلی الهام بگیرید. استفاده از عناصر ساحلی مانند آباژورهایی با طرح درخت نخل، وسایل و لوازم بافته شده و ته رنگ های آبی دریایی یک منطقه ساحلی با آب و هوای استوایی را تداعی می نماید. رنگ های ماسه ای در پارکت ها و فرش های کف اتاق به تعادل دیوارها با رنگ مرجانی یاری می نمایند، حواس هم را به زمینه این فضا جلب می نمایند و فضای اتاق را ساحلی تر خواهند کرد.

6. مرجانی و زغالی

یک مبل به رنگ مرجانی تیره با کابینت های زغالی در یک فضای نشیمن- ناهارخوری با پلان باز، حسی پیچیده ایجاد می نماید. یک میز عسلی مشکی رنگ باعث می گردد پالت رنگی این فضا یکپارچه به نظر برسد و ته رنگ های طلایی در لوستر و سخت افزار این فضا، درخشندگی را برای تکمیل رنگ مرجانی به ارمغان می آورد.

7. مرجانی و سفید

سفید تقریبا به هر رنگی می آید و مرجانی هم از این قاعده مستثنی نیست. یک اتاق خواب با ملافه های مرجانی با حاشیه های دالبر، لحاف چهارخانه سفید و مرجانی و کاغذ دیواری طرح دار در پس زمینه آن مجذوب نمایندهیتی دوچندان دارد. رنگ سفید باعث می گردد که اتاق حال و هوای همه رنگ ها را به خود بگیرد و فضایی مطبوع و دلنشین داشته باشد.

8. مرجانی و سرمه ای

یک اتاق خواب شیک و مدرن با رنگ سرمه ای به عنوان رنگ اصلی، با یک پتوی مخملی و کوسن های رنگارنگ به زیبایی تزیین می گردد. به کار رفتن رنگ مرجانی در صندلی، بالش و تابلوهای هنری این اتاق خواب را درخشان می نماید. در چنین اتاقی، خاکستری به عنوان واسطه ای بین دو رنگ پررنگ مرجانی و سرمه ای عمل می نماید و می توان آن را در کاغذ دیواری، مبلمان و پرده ها به کار برد.

9. مرجانی و عنابی

مرجانی که معمولا رنگی روشن محسوب می گردد با رنگ عنابی در یک اتاق نشیمن عمیق تر خواهد شد. رنگ های کرم و عنابی پالت رنگی این اتاق را بیشتر می نمایند و به آن ظاهری ظریف و لطیف می دهند. ویژگی ها و رنگ های زمینی و خاکی به کار رفته در اشیای این اتاق مانند میزهای سنگی، صندلی های مخملی و حاشیه های خمیده باعث می گردد تا این اتاق احساس راحتی بیشتری پیدا کند.

10. مرجانی و سبز پاستلی

سبز پاستلی یک رنگ هماهنگ با مرجانی است و ترکیب این دو رنگ می تواند به هر فضایی حال و هوای شادتری بدهد. یک آشپزخانه با فضایی مطبوع و پیشخوان جزیره ای به رنگ مرجانی که با رنگ سفید هماهنگ شده است ظاهری چشمگیر خواهد داشت. این پیشخوان با پایه جزیره ای به رنگ مرجانی با هود و کابینت هایی به رنگ سبز پاستلی و حاشیه های بلوطی به خوبی هماهنگ می گردد تا فضایی خاکی و روشن ایجاد کند.

11. مرجانی و گردویی چوبی

دیوارهای اتاق کودک را با کاغذ دیواری دارای حاشیه های مرجانی درخشان بپوشانید تا پس زمینه ای برای چیدمان تخت دوطبقه شایان ستایش او گردد. استفاده از رنگ های کرمی و قهوه ای در این اتاق تعادلی برای ایجاد فضایی شاد و سرزنده ایجاد می نمایند. به طور خاص، رنگ گردویی در قاب های چوبی، آویزهای بافته شده و سبدهای به کار رفته برای تزیین این اتاق به آن یک حس گرم و دنج می بخشند.

12. مرجانی و بنفش

رنگ های بنفش غنی، عمق و نرمی قاب تخت خواب مرجانی رنگ و منسوجات یک اتاق خواب را به خوبی به نمایش در می آورند. این رنگ ها از رنگ های توتی تیره تا رنگ های اسطوخودوسی روشن تر در بالش ها متفاوت خواهند بود و به یک پالت رنگی مرجانی که آن هم تناژهای رنگی تیره تر و روشن تر برای ظاهری چندلایه دارد، شبیه خواهد بود.

13. مرجانی و سبز نعنایی

برای ایجاد یک طرح رنگی بازیگوشانه، دیوارهای مرجانی با کاشی کاری های سبز دریایی را در یک آشپزخانه با یکدیگر ترکیب کنید. بالای پیشخوان آشپزخانه هم قفسه ای برای نگهداری گیاهان سبز آویزان کنید. بسیاری از گیاهان رنگ سبز نعنایی را به نمایش می گذارند، در حالی که پیشخوان ها و دیوارهای بلوطی رنگ آن را با حال و هوایی طبیعی و خاکی فضای این آشپزخانه را متعادل خواهند کرد.

14. مرجانی و برنجی

برای اینکه مرجانی احساس زیبایی داشته باشد، همواره ایده خوبی است که از ته رنگ های برنجی بهره ببرید. به عنوان مثال، فلز برنج را در قفسه کتاب، لامپ، میله های پرده و میزی با طرحی برجسته به کار ببرید. به این ترتیب، مطمئن خواهید بود که همه چیز در فضای این اتاق منسجم است. رنگ مرجانی را هم در آثار هنری، اشیای دکورها و سایر وسایل این اتاق به کار ببرید. این کار باعث می گردد که فضای اتاق شاد، روشن و سرزنده باشد.

15. مرجانی و خاکستری

خاکستری رنگی است که معمولا در دکوراسیون و طراحی داخلی دست کم گرفته می گردد. با این حال، این رنگ ابری در آرام تر کردن رنگ های پررنگ تر مانند مرجانی بسیار مؤثر خواهد بود. یک مبل خاکستری روشن در یک قسمت از اتاق نشیمن و رنگ خاکستری تیره تری در اثاثیه پس زمینه ای ساده برای کوسن هایی به رنگ مرجانی و تابلوی هنری با ترکیبی از همین رنگ فراهم می نماید. به این ترتیب، فضایی شادتر و سرزنده تر ایجاد خواهد شد.

16. مرجانی و نارنجی روشن

آیا می خواهید فضای اتاق خواب را به سبک ماکسیمالیسم طراحی کنید؟ در این صورت، رنگ مرجانی زیبا را با رنگ های شادی مانند زرد ست کنید. در چنین اتاقی، می توانید رنگ نارنجی روشن را برای بالش ها و لامپ ها انتخاب کنید. این رنگ همراه با رنگ های شاد و رنگین کمانی فراوان باعث می گردد که رنگ مرجانی بیش از پیش بدرخشد. این پالت رنگی الهام گرفته از آرت دکو با آینه هایی با طرح خورشید درخشان و تزئینات برنجی تکمیل می گردد.

17. مرجانی و اسطوخودوسی

دیوارهای مرجانی و حاشیه ها و ته رنگ های اسطوخودوسی برای ایجاد سبک کاتیج کور در یک خانه برترین گزینه ها هستند. رنگ مرجانی روشن به کار رفته در دیوارها، رنگ های مختلف بشقاب های آویزان شده روی آن ها، شاخ و برگ یک مانسترای سبز رنگ و قاب عکس هایی با قاب های سفید و اسطوخودوسی همه در کنار هم باعث می شوند یک اتاق با حال و هوایی لطیف، عجیب و شاد ایجاد گردد. اثاثیه سنتی تر مانند صندلی هایی با طرح های متقاطع سفید و کابینت های ساده، پس زمینه این فضا را کامل می نمایند.

18. مرجانی و عسلی

در صورتی که رنگ مرجانی با رنگ های چوبی مناسب ترکیب گردد، می تواند به رنگی خنثی تر تبدیل گردد. یک جزیره آشپزخانه با رنگ عسلی را تصور کنید که طرح چوبی را با رنگ مرجانی در کابینت ها ترکیب می نماید. به کار بردن رنگ های سیاه و سفید در اثاثیه و بک اسپلش با رنگ های ملایم هم پیچیدگی این طراحی داخلی را افزایش می دهد.

19. مرجانی و سبز دریایی

حمام همواره مکانی جالب برای بازی با طرح و رنگ است. در این فضا، سبز روشن دریایی با مرجانی به خوبی هماهنگ می گردد تا حال و هوایی شاد و سرزنده ایجاد کند. سبز دریایی برای فضایی مانند حمام کاملا مناسب است زیرا حسی شبیه به آبگرم دارد. با این حال، وقتی در مجاورت رنگی پر جنب و جوش مانند مرجانی قرار می گیرد، حس شادابی و سرزندگی آن بیشتر از قبل می گردد.

20. مرجانی و آبی کبالت

چه کسی گفته است فضاهای طراحی شده به سبک فارم هاوس نمی توانند رنگی داشته باشند؟ به کار بردن رنگ های مختلف در یک آشپزخانه طارحی شده به سبک فارم هاوس مرزهای طراحی داخلی را در می نوردد. طرح های کلاسیک مانند چهارخانه و ترکیبات چوبی برنجی به این فضای حال و هوایی بهتر می بخشد. به کار بردن آبی کبالت در صندلی های جزیره و پیشخوان اگر روی یک رانر مرجانی طرح دار قرار بگیرند، این رنگ ها را به خوبی با یکدیگر ترکیب می نمایند و به این فضا ظاهری چشمگیر می دهند.

کلام آخر

مرجانی رنگ گرم تابستانی است که می تواند به هر فضایی آرامش و انرژی را همراه با هم بدهد. از این رنگ در کنار رنگ های خنثی مانند خاکستری یا رنگ های شادتر و زنده تر مانند زرد و نارنجی بهره ببرید تا بیشترین تأثیر را داشته باشد. رنگ مرجانی را می توانید هم به عنوان رنگ اصلی طراحی داخلی و هم به عنوان رنگ مکمل رنگ های اصلی به کار ببرید.

منبع: thespruce

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 14 تیر 1403 بروزرسانی: 14 تیر 1403 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 610

به "رنگ هایی که در دکوراسیون با مرجانی هماهنگ می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنگ هایی که در دکوراسیون با مرجانی هماهنگ می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید