دستفروش های تئاتر شهر از هفته آینده جمع آوری می شوند؟ ، شرح سخنگوی شورای شهر تهران

به گزارش مجله معلمی، براساس گفته سخنگوی شورای شهر تهران قرار است از شنبه هفته آینده(7 آبان) دستفروش های اطراف تئاتر شهر جمع آوری شوند.

دستفروش های تئاتر شهر از هفته آینده جمع آوری می شوند؟ ، شرح سخنگوی شورای شهر تهران

به گزارش خبرنگاران، علیرضا نادعلی سخنگوی شورای شهر اعلام نموده است که از شنبه آینده دستفروشان دور تئاتر شهر امکان بساط دستفروشی ندارند: این هفته به دستفروش های دور بوستان دانشجو اعلام شده است که کارهای خود را جمع نمایند و از شنبه آینده امکان بساط دستفروشی نخواهد بود.

براساس گفته نادعلی طبق قانون، جمع کردن دستفروشان مربوط به شهرداری است و شهرداری باید با خاطیان برخورد کند. این قانون برای همه یکسان است.

او جمع آوری دستفروشان را یکی از اقدامات مهم و اساسی در برطرف آسیب های اجتماعی می داند: ما می خواهیم فضای تئاتر شهر از آسیب های اجتماعی جدا گردد، به همین علت برروی این کار تاکید داریم. جمع آوری و ساماندهی دستفروش ها یکی از اقدامات اولیه این هدف است. به عبارت دیگر آنها امکان بساط کردن و دستفروشی ندارند، چرا که قرار است شرایط بهسازی گردد. ما برای آنها هم تمهیداتی در نظر گرفته ایم. عزیزان باید در جاهایی که برایشان مشخص شده بساط نمایند و تغییر جا بدهند.

به گفته سخنگوی شورای شهر توافق انجام شده برای ساماندهی دستفروشان به مرحله اجرا رسیده است. اگر هم در اجرای این موضوع کندی انجام شده به خاطر شرایط روز جامعه بوده است. اما قدم بعدی پاکسازی فضای پارک است: ساماندهی دستفروشان دور مجموعه به حل آسیب های تئاتر شهر یاری می نماید، چرا که بخشی از آسیب ها ممکن است، از همین جا نشات بگیرد. اما بحث دیگر فضای خود پارک است. در خود پارک آسیب های اجتماعی زیادی وجود دارد. قرار است نیروی انتظامی و شهرداری منطقه 11 به ساماندهی این موضوع یاری نمایند تا شرایط پارک بهبود پیدا کند. حداقل خاصیت این موضوع این است که آسیب های پارک به مجموعه تئاتر شهر انتقال پیدا نمی نماید و ما عملا فضای آرامی خواهیم داشت.

به گفته نادعلی این شرایط باید استمرار پیدا کند: ممکن است برای تکمیل آن یک سری اتفاقات سخت افزاری لازم باشد که طراحی و برنامه ریزی آن به وسیله سازمان زیباسازی در حال اجرا است.

او با اشاره به اینکه حریم با حصار فرق دارد اعلام می نماید: دیوار به ذات خوب یا بد نیست. بستگی دارد که کجا استفاده گردد. ما خیلی موافق با جداسازی حریم تئاتر شهر با اطرافش نیستیم قاعدتا باید کاری کنیم تا شرایط برگزاری رویدادهای فرهنگی هنری در محیط اطراف تئاتر شهر به برترین شکل و در امنیت فراهم گردد.

او حریم تئاتر شهر را منوط به توافق همه گروه ها می داند: ساختمان تئاتر شهر مربوط به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، اما از نظر ضوابط مربوط به میراث فرهنگی است. این مجموعه در بوستان دانشجو است و اگر قرار است ساخت و سازی انجام بگردد قطعا براساس قواعد به شهرداری است. اینجاست که این نهادها باید باهم توافق نمایند. ما در هر دوره شورا با دوستان جلساتی داشتیم و خوشبختانه تفاهم های خوبی داشتیم. در دوره تازه هم توافق های خوبی وجود دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 آبان 1401 بروزرسانی: 3 آبان 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 454

به "دستفروش های تئاتر شهر از هفته آینده جمع آوری می شوند؟ ، شرح سخنگوی شورای شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستفروش های تئاتر شهر از هفته آینده جمع آوری می شوند؟ ، شرح سخنگوی شورای شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید