تقویت ساخت داخل را با جدیت دنبال می کنیم

به گزارش مجله معلمی، ایکوپرس نوشت: بهرام سرمست، در آیین راه اندازی خط تولید واشکوت در شرکت قطعه ساز ایران خودرو در شهرک محمودآباد قم، با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های موجود در این استان برای تولید خودرو، گفت: برای تکمیل زنجیره تولید در قم به یک واحد خودروسازی نیاز داریم.

تقویت ساخت داخل را با جدیت دنبال می کنیم

وی ضمن اعلام آمادگی برای واگذاری زمین مورد نیاز جهت احداث واحد تولید خودرو گفت: ما در قم از حضور واحد های خودروسازی که در تهران فعالیت می کنند، استقبال می کنیم تا بتوانیم توسعه واحد های خودروسازی را در شعاع 120 کیلومتری مرکز داشته باشیم.

وی سیاست کلی استان در مقوله تولید را پشتیبانی از تولید و رفع موانع آن دانست و گفت: در سال های اخیر و همچنین سال جاری در قالب طرح سه شنبه های اقتصادی به همراه مدیران اجرایی و دستگاه های خدماتی با بازدید از واحد های تولیدی صنعتی استان سعی کردیم، پشتیبان آن ها باشیم.

وی استفاده از دانش و اقتصاد شرکت های دانش بنیان و توسعه آن ها و همچنین صرفه جویی ارزی و تولید صادرات محور را از سیاست های کلی حاکم بر مدیریت استان ذکر کرد و افزود: در سال گذشته 37 واحد راکد را به مدار تولید بازگرداندیم، در حالی که روی 25 واحد هدف گذاری کرده بودیم.

استاندار قم، صرفه جویی ارزی طی سال گذشته به مبلغ 97 میلیون دلار را مورد توجه قرار داد و گفت: سال جاری هم هدف گذاری برای 105 میلیون دلار است که به این هدف نائل خواهیم شد.

گفتنی است، هم زمان با دهم تیرماه و بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن، خط تولید واشکوت (مورد استفاده در کاتالیست خودرو) با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل ایران خودرو، استاندار و کنندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی در شرکت مبدل خودروی پاک ایران خودرو به بهره برداری رسید.

منبع: فرارو
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 10

به "تقویت ساخت داخل را با جدیت دنبال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت ساخت داخل را با جدیت دنبال می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید