استقرار ناو هواپیمابر اتمی کارل وینسون آمریکا در اقیانوس هند

به گزارش مجله معلمی، رسانه ها از اعزام ناو هواپیمابر اتمی نیروی دریایی آمریکا به اقیانوس هند برای مشارکت در یک رزمایش بزرگ چهارجانبه خبر دادند.

استقرار ناو هواپیمابر اتمی کارل وینسون آمریکا در اقیانوس هند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه های هندی روز یکشنبه از اعزام ناو هواپیمابر اتمی نیروی دریایی آمریکا به اقیانوس هند برای مشارکت در یک رزمایش چهارجانبه خبر دادند.

به نوشته روزنامه هندی فایننشل اکسپرس ناو هواپیمابر اتمی کارل وینسون جهت شرکت در رزمایش مالابار که از 12 تا 15 اکتبر با حضور کشورهای هند، ژاپن، استرالیا و آمریکا برگزار می شود وارد اقیانوس هند می شود. منطقه اصلی برگزاری این رزمایش خلیج بنگال است . این رزمایش شامل چند مرحله از جمله نبرد فرضی ناوهای حاضر با همدیگر و مشارکت جنگنده های هند خواهد بود.

آمریکا علاوه بر این ناو هواپیمابر، شماری از ناوهای موشک انداز مختلف را راهی این رزمایش بزرگ می کند. ارتش هند علاوه رزمناوهای خود، یک فروند زیر دریایی و ناوگانی از هواپیماهای ضد زیر دریایی خود را راهی این رزمایش می کند. ژاپن هم اعلام کرده که ناو بالگرد نشین جی اس کاگا و رزمناو مورنام را راهی این رزمایش خواهد کرد.

سخنگوی نیروی دریایی هند گفته است که تمرکز اصلی این رزمایش نبرد با زیر دریایی و استفاده از سلاح های پیشرفته در این رزمایش با مشارکت نظامیان است.

این در حالی است که چین نسبت به هدف تمرین مالابار مشکوک است زیرا احساس می کند رزمایش سالیانه تلاشی برای مهار نفوذ خود در منطقه هند و اقیانوس آرام است. رزمایش مالابار در سال 1992 به نام رزمایش دو جانبه بین نیروی دریایی هند و نیروی دریایی آمریکا در اقیانوس هند آغاز شد. ژاپن در سال 2015 به عضویت دائمی این رزمایش درآمد. این رزمایش سالانه در سواحل گوام در سال 2018 و در سواحل ژاپن در سال 2019 انجام شد.

نگرانی های جهانی در مورد افزایش قدرت نظامی چین در منطقه هند و اقیانوس آرام افزایش یافته است. آمریکا و برخی کشورهای متحد هم با بهانه آزادی دریانوردی سعی در حضور نظامی در آب های منطقه دارند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آبان 1400 بروزرسانی: 3 آبان 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 133

به "استقرار ناو هواپیمابر اتمی کارل وینسون آمریکا در اقیانوس هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار ناو هواپیمابر اتمی کارل وینسون آمریکا در اقیانوس هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید