ادامه رایزنی سازمان ملل با طرف های سودان برای پنجمین هفته پیاپی

به گزارش مجله معلمی، خبرگزاری خبرنگاران-هیئت سازمان ملل در سودان در بحبوحه اعتراضات علیه کودتاچیان، از ادامه مذاکرات با طرف های درگیر به منظور حل بحران در این کشور اطلاع داد.

ادامه رایزنی سازمان ملل با طرف های سودان برای پنجمین هفته پیاپی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آناتولی، هیئت سازمان ملل در سودان در بیانیه ای بیان کرد، فولکر پرتس، رئیس هیئت سازمان ملل و تیم همراه او شنبه با هیئتی از دفتر غیردولتی پزشکان سودان ملاقات کردند.

در این ملاقات درباره مذاکرات فرایند سیاسی با نظارت سازمان ملل برای پنجمین هفته تبادل نظر شد.

جزئیات نتایج مذاکراتی که هیئت سازمان ملل از هشتم ژانویه با هدف سرانجام بحران شروع نموده منتشر نشده است.

دفتر غیردولتی پزشکان شامل سه گروه کمیته پزشکان سودان، سندیکای مشروع سودان و کمیته متخصصین است.

هیئت پزشکان در ملاقات با هیئت سازمان ملل تأکید کرد که از خواسته های مردم درباره عدم مذاکره و شراکت با نظامیان حمایت می نماید.

هیئت پزشکان بر لزوم تدوین قانون اساسی تازه و تشکیل دولت غیرنظامی تاکید و سندی را درباره نقض های انجام شده بعد از کودتای 25 اکتبر ارائه کرد.

بعلاوه روزشنبه هزاران سودانی در مقابل مقر هیئت سازمان ملل در خارطوم در مخالفت با مداخله خارجی در امور این کشور و حمایت از ارتش سودان تظاهرات کردند.

به گفته کمیته پزشکان سودان از شروع اعتراضات در 25 اکتبر 79 معترض کشته شدند. این اعتراضات علیه اقدامات عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی سودان در 25 اکتبر است. وی در کشور حالت فوق العاده اعلام نموده و کابینه و شورای حاکمیتی را منحل کرد و بعدا طی توافقی با عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان مجدداً او را به قدرت بازگرداند. گروه های سیاسی این اقدامات و این توافق را کودتای نظامی می دانند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 331

به "ادامه رایزنی سازمان ملل با طرف های سودان برای پنجمین هفته پیاپی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه رایزنی سازمان ملل با طرف های سودان برای پنجمین هفته پیاپی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید