آخرین شرایط مسکن مهر در البرز

به گزارش مجله معلمی، مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد گفت: بعضی طرح های مسکن مهر در شهرجدید هشتگرد مشخص تکلیف نشده و شرکت های پیمانکاری نتوانسته اند به تعهدات خود عمل نمایند.

آخرین شرایط مسکن مهر در البرز

به گزارش خبرنگار از ، شروع پروژه مسکن مهر در دولت دهم تجربه نوی در ورود مستقیم دولت به ساخت وساز مسکن برای اقشار محروم در کشور به تعداد می رود، اقدامی که هدف غایی آن تامین مسکن برای افراد فاقد سرپناه بود.

در این راستا بسیاری از خانوارهای بی سرپناه در کشور و استان البرز صاحت خانه شدند اما بخشی از طرح ها هم به علت تامین نشدن زیر ساخت ها هنوز در کش و قوس پاره ای مسائل قرار دارند.

با نگاهی به اهداف و منظره ترسیم شده برای مسکن مهر در استان البرز به این نتیجه می رسیم که اگر چه حدود 113 هزار واحد مسکونی در قالب این پروژه برای منطقه ها مختلف استان پیش بینی شده بود اما متناسب با درخواست متقاضیان و استقبال مردم اعتبارات مورد احتیاج حدود 92 هزار واحد آن ها تامین و این واحدها ساخته شده است.

مسعود حق لطفی، مدیرعامل شرکت عمران شهرنو هشتگرد گفت: طبق گزارش های رسمی پرونده مسکن مهر البرز در چند ماه آینده با تامین زیر ساخت ها مانند آب ، برق ، گاز ، تلفن و امثال آن بسته می گردد.

حق لطفی اضافه کرد: با این وجود هنوز بعضی طرح های مسکن مهر در شهرنو هشتگرد تعیین تکلیف نشده و شرکت های پیمانکاری نتوانسته اند به تعهدات خود عمل نمایند.

او گفت: بخشی از متقاضیان مسکن مهر شهر نو هشتگرد منتظر تعیین تکلیف واحدهای مسکونی خود هستند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرنو هشتگرد اضافه کرد: از مجموع 50 هزار واحد مسکن مهر شهر نو هشتگرد 15 هزارواحد به صورت خودمالکی و 35 هزار واحد به وسیله شرکت عمران ساخته شده است.

او گفت: از کل 35 هزار واحد مسکونی ساخته شده به وسیله شرکت عمران ، حدود 34 هزارو 500 واحد آنها تکمیل شده و 500 واحد دیگر در مرحله پایانی تکمیل قرار دارند.

حق لطفی اضافه کرد : دستگاه های اجرایی در حال تامین زیرساخت های مسکن مهر هستند ضمن آنکه حدود پنح هزار و احد مسکن مهر به رغم تکمیل بودن هنوز با مشکل واگذاری روبرو هستند.

او مشکل این واحدها را عدم پرداخت سهم متقاضیان به شرکت عمران شهر نو هشتگرد دانست و اضافه کرد: انتظار می رود با با پرداخت سهم متقاضیان تکلیف این واحدها هم تعیین گردد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرنو هشتگرد گفت: در مجموع طبق گزارش ها از مجموع 91 هزار و435 واحد مسکونی مهر در منطقه ها مختلف این بیش از 70 درصد آنها به مردم واگذار شده و مابقی هم آماده واگذاری به متقاضیان است هر چند که تعدادی از واحدهای مسکن مهر شهر نو هشتگرد فاقد متقاضی هستند.

اکنون شهرنو هشتگرد به وسیله مترو به کرج و تهران متصل شده و زمینه برای ایاب و ذهاب ساکنان آن فراهم شده است.

با این وجود طی روزهای آینده طرح توسعه متروی شهر نو هشتگرد افتتاح می گردد و هر 10 دقیقه یک قطار در این راستاتردد خواهد نمود.

خ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 شهریور 1400 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 95

به "آخرین شرایط مسکن مهر در البرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط مسکن مهر در البرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید